سوالات متداول

بومیرو چیست؟

بومیرو، نخستین سامانه جامع گردشگری روستایی در کشور می‌باشد. مشتریان می توانند به راحتی اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی، رویدادهای بومی محلی، تور‌های روستایی و سایر خدمات حوزه گردشگری مرتبط با روستای مورد علاقه خود را انتخاب و به صورت آنلاین رزرو نمایند، از طرفی بومبان‌ها (صاحبین اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستایی)‌ و سایر ارائه دهندگان خدمات گردشگری روستا نیز می‌توانند به سرعت یک حساب کاربری با نام خود در بومیرو ثبت کنند و تمامی خدمات اقامتی و گردشگری خود را به صورت آنلاین و رایگان عرضه نمایند.
در بخش درباره بومیروn جزئیات کاملتری درباره امکانات و خدمات بومیرو ارائه شده است.

چرا بومیرو قابل اعتماد است؟

بومیرو نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت نموده است که مجوز کسب و کار اینترنتی در کشور محسوب می‌شود. در هنگام دریافت این مجوز، هویت کامل این وب‌سایت و گردانندگان آن مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.
علاوه بر این، با نگاهی به مشتریان ما درخواهید یافت که در حال حاضر، ارائه‌دهندگان خدمات مختلفی از خدمات بومیرو استفاده می‌کنند. در ضمن، در بخش تیم بومیرو نیز رزومه و هویت کامل موسس و تیم بومیرو ارائه شده است.

آیا بومیرو به سازمان‎ها و ادارات خدمات ارائه می‌دهد؟

مجموعه بومیرو با سازمان‌ها و ادارات تعامل داشته و پس از انجام تفاهم صفحه‌ای با امکانات متنوع و جامع به سازمان اختصاص داده خواهد شد که آن سازمان می‌تواند با ورود به بخش "ورود سازمان" در صفحه panel.boomiro.com از خدمات سازمانی مجموعه بومیرو مطلع و بهر‌مند شود.

آیا بومیرو اقامتگاه‌ها و مراکز خدمات گردشگری خارج از روستا را هم ثبت می‌کند؟

اولویت بومیرو گردشگری روستایی است و در صورت تمایل به ثبت اقامتگاه یا مرکز خدمات گردشگری‌ای خارج از روستا می‌توانید با پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

چه اقامتگاه‌هایی در بومیرو ثبت می‌شوند؟

بومیرو با توجه به برنامه خود آماده ثبت و همکاری با اقامتگاه‌های بوم‌گردی‌ای است که: واقع در روستا باشند، بافت اصیل و سنتی منطقه خود را حفظ کرده باشند، موازین شرعی، فرهنگی و اخلاقی را مراعات نمایند و فضایی سالم و خانواده‌محور برای پذیرایی از مهمانان ایجاد کرده باشند.

من صاحب یک آژانس خدمات گردشگری هستم؛ آیا بومیرو با من همکاری می‌کند؟

بومیرو در چند حالت با شما همکاری می‌کند:
۱- با توجه به رئوس خواستههای شما بومیرو برای شما برنامه کامل سفر (Itinerary) تعریف می‌کند.
۲- شما می‌توانید به عنوان تورلیدر، تور خود را در بومیرو معرفی و تبلیغ کنید.
۳- شما می‌توانید در تور‌های خود از ظرفیت‌های اقامتی و سایر مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری همکار با بومیرو بهره‌مند شوید.

چه چیزی تور‌های بومیرو را متفاوت می‌کند؟

تمام تلاش مجموعه بومیرو برگزاری تور در بستری سالم و خانوادگی است. سفر باچی برای تمام لحظات تور‌های خود برنامه‌مند و طراحی شده عمل کرده و هدف ما استفاده حداکثری گردشگران از ظرفیت‌های موجود در تور است.

نقش بومیرو در برگزاری رویدادهای بومی و محلی چیست؟

بومیرو با هدف معرفی هرچه بیشتر محصولات و آیین و فرهنگ غنی روستاییان عزیزمان، رویدادهای بومی محلی را در دستور کار خود قرار داده است. بومیرو با شناسایی قابلیت‌های مذکور در روستاهای سراسر ایران عزیز توسط نمایندگان استانی خود و با حمایت از مجریان اجرای رویدادها به ترویج این برنامه کمک می‌کند.

نحوه رزرو

چگونه می‌توانم یک اقامتگاه را رزرو کنم؟

پس از ثبت‌نام یا ورود به سایت، بعد از یافتن اقامتگاه مناسب، و انتخاب اتاق مورد نظر خود، با استفاده از تقویم اقامتگاه ، تاریخ رفت و ‌برتور و تعداد همراهان خود را وارد نمایید و درخواست رزرو را کلیک کنید و هزینه را پرداخت کنید اقامتگاه بصورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیرد.

چگونه می‌توانم در سایت ثبت‌نام کنم؟

بعد از ورود به سایت در قسمت بالای صفحه اصلی سایت بخش ورود/ثبت نام شما میتوانید کلیک کنید و شماره همراه خود را وارد کنید بعد از ارسال پیام کد تایید مشخصات خود را وارد کنید و به عنوان مسافر در بومیرو ثبت نام کنید.

چرا تقویم اقامتگاه، خالی بودن آن را نمایش می‌دهد ولی بعد از درخواست رزرو، میزبان اعلام پر بودن می‌کند؟

تایید یا عدم تایید رزرو شما بسته به شرایط میزبان است و در صورت عدم توانایی پذیرش میهمان جدید میتواند در خواست شما را قبول نکند.

چطور می‌توانم از وضعیت درخواست‌هایم مطلع بشوم؟

با ورود به حساب کاربری و بخش رزرو ها میتوانید از وضعیت فعلی درخواست خود مطلع شوید.

ارتباط با میزبان

آیا می‌توانم قبل از پیش‌پرداخت و سفر با میزبان گفتگو داشته باشم؟

شما میتوانید از بروفایل میزبان و در قسمت ارسال پیام با میزبان ارتباط برقرار کنید.

چگونه می‌توانم شماره تماس میزبان و آدرس اقامتگاه را دریافت کنم؟

بعد از انجام پیش‌پرداخت، شماره تماس میزبان و آدرس اقامتگاه برای شما پیامک خواهد شد. هم‌چنین در حساب کاربری“رزرو ها” شماره تماس میزبان و آدرس اقامتگاه مورد نظر قابل رویت می‌باشد. شما می‌توانید جهت هماهنگی برای تحویل کلید با شماره درج شده از میزبان، تماس حاصل فرمایید.

نحوه پرداخت

هزینه‌ی اقامتگاه را به چه صورت پرداخت کنم؟

پرداخت هزینه، به صورت پیش‌پرداخت (پرداخت امن و تضمین شده به سایت بویمرو) و به صورت پرداخت در محل (بعد از تحویل کلید) انجام می‌گیرد.
پیش‌پرداخت به معنای پرداخت حداکثر دو شب از اقامت به سایت بومیرو می‌باشد. این پرداخت از طریق درگاه‌های معتبر بانکی صورت می‌گیرد و فقط کافی‌ست، بعد از انتخاب درگاه بانکی موردنظر، پرداخت خود را انجام دهید.

لغو و کنسلی

بعد از ثبت درخواست رزرو (قبل از پیش‌پرداخت)، برنامه‌ی سفرم تغییر کرده است؛ چگونه درخواست رزرو را لغو کنم؟

وارد حساب کاربری شوید و از بخش رزرو ها درخواست خود را استرداد نمایید.

بعد از نهایی شدن رزرو (پس از انجام پیش‌پرداخت)، برنامه سفرم تغییر کرده شده است؛ چگونه می‌توانم رزروم را کنسل کنم؟

برای کنسلی رزرو قطعی و پرداخت شده، حتما به صورت تلفنی با پشتیبانی سفر باچی تماس حاصل فرمایید.
تلفن تماس 88831580 - 021 تلفن تماس 88814602 - 021 تلفن تماس 88814597 - 021 تلفن تماس 88814596 - 021 همراه: 09352594773

عدم تطابق اقامتگاه

اگر اقامتگاه با اطلاعات و عکس‌های موجود در سایت مغایرت داشت و یا نظافت آن رعایت نشده بود، راه‌حل چیست؟

تطابق مشخصات و نظافت توسط “بومیرو” تضمین شده است. در صورت وجود هر مسئله‌ای، پیش‌ از ترک اقامتگاه، سریعا با پشتیبانی سایت بومیرو یا با نماینده استانی ما در استان تماس بگیرید.
تلفن تماس 88831580 - 021 تلفن تماس 88814602 - 021 تلفن تماس 88814597 - 021 تلفن تماس 88814596 - 021 همراه: 09352594773

ثبت اقامتگاه

چگونه میتوانم میزبان شوم؟

در صفحه اصلی سایت از بخش میزبان شوید ابتدا مشخصات خود و بعد از ورود به حساب کاربری بومیرو مشخصات اقامتگاه خود را ثبت کنید.